add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Sivas Sivas Merkez

Akın Kellecisi - Sivas

Geceden odun fırınına attığı kelleleri sabah teker teker misafirleri için hazırlıyor.

Akın Kellecisi - Sivas
Paylaş

Sivas’taysanız kelle ile güne başlamak en iyisi ve en yerlisidir ama öyle saat 9’a falan kalmaz, erken uyanın ve doğruca Akın Kellecisine gidin derim. Dükkanın eski ustası Hacı Akın’ın dede mesleği lakin kendisi de oğulları da rahmetli olduğu için işin başında yanında yetişen Muharrem usta var.

Geceden odun fırınına attığı kelleleri sabah teker teker misafirleri için hazırlıyor. Kellenin yanına yapılan diğer çorbalar da en az kelleler kadar lezzetli. Az çorba üstüne kelle ile bu ritüeli tamamlayın, bir Sivaslı gibi kahvaltı yapmış olacaksınız.

Adres: Paşabey Mah. Çarşı Sokak Tecer İş Merkezi No: 2 F, 58010 MERKEZ

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne
Edirne - Edirne Merkez

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne

09 Ekim 2018

Edirne’nin ciğeri pek meşhur, namı ülkenin her tarafında...

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Hisar Söğüş - İzmir
İzmir - Konak

Hisar Söğüş - İzmir

21 Ocak 2019

Sakatat severlere tavsiye niteliğinde.