add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Ayşa Boşnak Börekçisi ve Ev Yemekleri - İzmir

Özellikle bir İzmir'li olarak buraya gelmemeniz büyük bir kayıp.

Ayşa Boşnak Börekçisi ve Ev Yemekleri - İzmir
Paylaş

Rotamızı, Kemeraltı'nın en güzel hanlarından biri olan 'Abacıoğlu Hanı'nda konumlanan Ayşa Boşnak Börekçisi'ne çevirdik. Açıkçası yer olarak çok rahat bulabileceğinizi düşünüyoruz.

İki şubesi bulunan Ayşa'nın bir diğeri Alsancak'ta yer alıyor fakat bizce kemeraltındaki şubesi çok çok daha etkileyici olmuş.

Ayşa Boşnak Börekçisi dediysek sadece börek yok tabiki de. Sunulan lezzetlerin başında Boşnak mantısı gelse de zeytinyağlı mezeleri, ev yemekleri, çorbaları, tatlıları (özellikle aşuresi enfes) ve daha niceleri ile tüm müşterilerini harika tatlarla buluşturuyor…

Hemde hepsi el emeği, göz nuru. Birçok bayan çalışanın hakim olduğu bu yerde ne kadar kötü sonuç çıkabilirdi ki zaten.

Düzen şu, ana yemeğinizi sipariş ettikten hemen sonra, zeytinyağlıların bulunduğu ortadaki açık büfe usulü bir tezgahta (kendinizi kaybedeksiniz) istediğiniz meze çeşitlerinden tabağınıza alıp masanıza geçiyorsunuz ve lezzetlerin tadına varmaya başlıyorsunuz.

Aklınıza gelebilecek her çeşit ev yemeğine hasret kalan, semtin yeme içme üzerine en çok tercih edilen noktasına eminiz ki sizler de hayran kalacaksınız!

Öğle saatlerinde inanılmaz bir yoğunluk olsa da çalışanlar sayesinde her şey kontrol altında tutuluyor ve mutlu mesut en yakın zamanda tekrar gelmeyi ümit ederek ayrılıyorsunuz :)

Adres: Anafartalar Cad. No:228 Z-15 Abacıoğlu Pasajı Kemeraltı,Konak/İzmir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.