add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Ayşa Boşnak Börekçisi ve Ev Yemekleri - İzmir

Özellikle bir İzmirli olarak buraya gelmemeniz büyük bir kayıp.

Ayşa Boşnak Börekçisi ve Ev Yemekleri - İzmir
Paylaş

Rotamızı, Kemeraltı'nın en güzel hanlarından biri olan 'Abacıoğlu Hanı'nda konumlanan Ayşa Boşnak Börekçisi ‘ne çevirdik. Açıkçası yer olarak çok rahat bulabileceğinizi düşünüyoruz.

İki şubesi bulunan Ayşa'nın bir diğeri Alsancak'ta yer alıyor fakat bizce Kemeraltı’ndaki şubesi çok çok daha etkileyici olmuş.

Ayşa Boşnak Börekçisi dediysek sadece börek yok tabiiki. Sunulan lezzetlerin başında Boşnak mantısı gelse de zeytinyağlı mezeleri, ev yemekleri, çorbaları, tatlıları (özellikle aşuresi enfes) ve daha niceleri ile tüm müşterilerini harika tatlarla buluşturuyor…

Hem de hepsi el emeği, göz nuru. Birçok bayan çalışanın hâkim olduğu bu yerde ne kadar kötü sonuç çıkabilirdi ki zaten.

Düzen şu, ana yemeğinizi sipariş ettikten hemen sonra, zeytinyağlıların bulunduğu ortadaki açık büfe usulü bir tezgahta (kendinizi kaybedersiniz) istediğiniz meze çeşitlerinden tabağınıza alıp masanıza geçiyorsunuz ve lezzetlerin tadına varmaya başlıyorsunuz.

Aklınıza gelebilecek her çeşit ev yemeğine hasret kalan, semtin yeme içme üzerine en çok tercih edilen noktasına eminiz ki sizler de hayran kalacaksınız!

Öğle saatlerinde inanılmaz bir yoğunluk olsa da çalışanlar sayesinde her şey kontrol altında tutuluyor ve mutlu mesut en yakın zamanda tekrar gelmeyi ümit ederek ayrılıyorsunuz :)

Adres: Anafartalar Cad. No:228 Z-15 Abacıoğlu Pasajı Kemeraltı,Konak/İzmir

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.