İzmir Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.

Kısmet Lokantası - İzmir
Paylaş
  • 12B
  • 23
  • Kaydet

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.

Bu iyi bir esnaf lokantalarından biri de İzmir’de Kemeraltı’nda bulunan Kısmet Lokantası’dır. Tencere yemekleri yapan ve 50 yıllık bir geçmişi vardır. Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası. Mevsiminde Ege otları ile yapılan birçok yemeği bulunuyor ve bizce hepsini denemelisiniz. Enginar dolmasından tutunda birçok otlar ile yapılan yemekler var. Menüde yemek çeşitleri sadece mevsimine göre yapılmaktadır. Mevsimi olmayan hiçbir yemeği de bulamazsınız.

Otlu yemeklerinin yanı sıra etli yemekleri, zeytinyağlıları da vardır. O kadar güzel duruyorlar ki sipariş verirken insan ne söyleyeceğini şaşırıyor adeta hepsinden yemek istiyorsunuz.

Biz seçeneğimizi enginar dolması, zeytinyağlı biber dolması, ciğer kapama, haşlamadan yana kullandık. Yanında garnitür olarak gelen patates püresi de ciddi anlamda lezzetliydi. Sizde tencere yemeklerini seviyorsanız, buraya uğrayıp bu harika lezzetleri tadabilirsiniz.

Adres: Kemeraltı Çarşısı, Küçük Demir Han, 913. Sk. D:5, 35360 Konak/İzmir

Aç Gezenler
Aç Gezenler
AG Creative

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - TrabzonTarihi
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

12B Görüntüleme
Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

24B Görüntüleme
Lale Lokantası - Rize
Rize - Çayeli

Lale Lokantası - Rize

16 Ağustos 2018

Karadeniz’in en iyi esnaf lokantalarından biri de Lale Lokantası.

11B Görüntüleme