Bursa Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Fasulyeli - Bursa
Paylaş
  • 24B
  • 18
  • Kaydet

2012 Kasım ayından beri var olan, sadece sekiz masayla başlayıp şu an doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Bursa’da hiç kuru fasulyeci yok mantığıyla yola çıkarak burayı kurmuşlar. O kadar sevilmiş ki bir sene gibi kısa bir zamanda sekiz masadan doksan masaya ulaşmışlar.

Akşamları ve pazar günleri bu lezzetlerden mahrumsunuz ama onun dışında istediğiniz zaman gidebilirsiniz. Ayrıca her gün 650-700 arası misafir ağırlıyorlar.

Bu esnaf lokantasını bildiğimiz diğer esnaf lokantalarına göre ayıran bir özellik var. Bu özellik yılın 365 günü gelin 365 adet farklı yemek yemeniz. Her gün 12 çeşit leziz mi leziz kuru fasulyeler çıkıyor ve mevsimine göre de değişiklik göstermektedir. Ayvalısından, kestanelisine ne canınız çekerse bulmak mümkün…

Tabi vazgeçilmez olan tas kebabı, patlıcan kebabı hafta da iki gün çıkmaktadır. Misafir geldiğinde masaya oturduğu an söylediği yemeklerden olduğu için bu kebapları hafta da iki gün hazırlanmaktadır. Bunun dışındaki tüm yemekler her gün değişmektedir.
Ellerinde 1000’den fazla tarif bulunmaktadır.

Öyle ki dört yıl boyunca oraya gelip yemek yiyen misafirlerin bile hala tadına bakmadığı yemekler bulunmaktadır. Bu leziz fasulyeler diğer önemli özelliği tamamen yerli fasulyeler olmasıdır. Erzurum’da kendileri ektirmektedir. 10-12 ton fasulye lokantaya gelmektedir. Bunun 8 tonu ile tüm yıl yemekler pişirilirken, geri kalan fasulyeler keselere koyulup gelen misafirler alsın diye ayrılmıştır.

Bize de bu leziz yemekleri yemek ve eve giderken de fasulyemizi almak düştü. Kuru fasulye evlerimizin vazgeçilmez yemeklerinden biridir. Sizde Bursa’ya gittiğiniz de canınız bir tabak kuru fasulye geçerse hiç tereddüt etmeden gidebilirsiniz

Adres: Üçevler, Nilüfer Cd. No:52, 16120 Nilüfer/Bursa

Aç Gezenler
Aç Gezenler
AG Creative

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - TrabzonTarihi
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

12B Görüntüleme
Kısmet Lokantası - İzmirTarihi
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.

12B Görüntüleme
Lale Lokantası - Rize
Rize - Çayeli

Lale Lokantası - Rize

16 Ağustos 2018

Karadeniz’in en iyi esnaf lokantalarından biri de Lale Lokantası.

11B Görüntüleme