add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kayseri Melikgazi

Çemen's Gurme ve Mutfak - Kayseri

Hani Kayseri mantısı bir kaşığa 40 adet sığmalı derler ya, bu sarmalar da bir çatala 10 adet sığacak boyda.

Çemen's Gurme ve Mutfak - Kayseri
Paylaş

Sarmalar dünyada şimdiye kadar gördüklerim arasında en küçüğü. Hani Kayseri mantısı bir kaşığa 40 adet sığmalı derler ya, bu sarmalar da bir çatala 10 adet sığacak boyda. Tadı gerçekten çok lezzetli, ayak üstü çerez olarak 40 tane falan yersiniz derim.

Kayseri'nin kıymetli ailelerinden biri olan Başyazıcı ailesi, bölgenin tüm ürünlerini aynı standartlarla hazırlatıp paketlediği güzel bir market ve bunların tadına bakıldığı güzel bir restoran açmış. 

.

Ayrıca ailenin pastırmaları da efsane. Mutlaka pastırma koleksiyonunu tatmalısınız. Koleksiyon diyorum çünkü çeşitliliğe inanamayacaksınız. Kayseri'deyseniz mutlaka bu koleksiyonu görmelisiniz.

Adres: Melikgazi Mahallesi, Aşık Veysel Blv. No:22, 38030 Melikgazi/Kayseri

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.