add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Rize Çayeli

Lale Lokantası - Rize

Karadeniz'in en iyi esnaf lokantalarından biri de Lale Lokantası.

Lale Lokantası - Rize
Paylaş

Karadeniz’in en iyi esnaf lokantalarından biri olan Lale Lokantası, müthiş tatları ile Çayeli Rize’de. Lakin Trabzon’daysanız bile buraya yemek yemek için gelinir. Ben birkaç kez yaptım ve fazlasıyla değdi.

Kuru fasulyesi ve kavurması gerçekten çok çok iyidir, yoğurdu ise Türk mutfağının dünyanın en iyisi olduğunu kanıtlar nitelikte.

Sütlaç ve kavrulmuş fındık da tam Hamsiköy tarifi. İlk gidişimden sonra birkaç kez rüyamda görüp sadece yemek yemek için Çayeli’ne gittiğimi de belirtmek durumundayım :) Karadeniz’de bir turdaysanız mutlaka listenize alın derim.

Adres: Hopa Cad. No: 93 Çayeli / Rize

 

 

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.