Balıkesir Susurluk

Gizli Bahçe Restaurant Serkan’ın Yeri - Balıkesir

Kokoreç merkezi Göbel..

Gizli Bahçe Restaurant Serkan’ın Yeri - Balıkesir
Paylaş
  • 18B
  • 34
  • Kaydet

Göbel diye bir yer var. Bandırma ile Susurluk arasında ve Susurluk-Bursa yoluna da çok yakın. Kokoreç severlerin duymuş olabileceği bir yer çünkü ülkenin neredeyse kokoreç merkezi, Göbel. Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri de başta kokoreç olmak üzere, sakatatları ve kırmızı etiyle meşhur.

Yine tam da benim yemek için 'yolunu değiştir' dediğim ve kendimin de Bandırma’dan direk Bursa üzerinden İstanbul’a gidebilecekken sırf burayı görmek için yolumu değiştirdiğim bir yer.

Güney Marmara, Trakya gibi bölgelerimizde sıklıkla karşılaştığımız üzere anayoldan dönünce bir tak altından giriliyor Göbel’e. Girer girmez de hemen sağda kalıyor Gizli Bahçe Serkan’ın Yeri. Mekân Kır lokantası ile Meyhane arası bir formatta, mevsimin serinliğinden dolayı dışarıda oturamıyoruz ve ayrıca yukarıda aile için de yerleri var. Küçük bir köy olmasına rağmen halkın rahatlıkla görebileceği açık bir mutfağı var. Ben de hemen mutfağa giriyorum ve gözüme takılanları şöyle anlatayım; ızgara dolusu kokoreç pişiyor, bir yandan kasap kuzuyu parçalıyor, meze dolabı oldukça renkli ve çeşitli.

Masaya geçiyoruz başrol kokoreçte olsa sakatatın diğer türlerini, etin çeşitlerini seven birçok kişi var masada. Dolayısıyla önce beyin ve soğuk işkembe sonra külbastı, yürek, böbrek, sarma ciğer şiş, beyti sarma derken masayı donatıyoruz.

Mezeye de çok yer kalmıyor haliyle, güzel bir karışık salata işimizi görüyor. Hakikaten de henüz daha çok yerli halkın geldiği bir mekan olan Gizli Bahçe’de gecenin sonu, beklemediğimiz seviyede özel, ön hazırlığı olan mevsime uygun kabak ve ayva tatlıları ile geliyor. Özel olarak merak edip geldiğimiz bu mekandan mutlu mesut ayrılıyoruz.

Adres: Göbel, 10610 Susurluk/Balıkesir

Ömür Akkor
Ömür Akkor
Yemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Lezzet Durakları

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne
Edirne - Edirne Merkez

Ciğerci İlhan Kazım Usta - Edirne

09 Ekim 2018

Edirne’nin ciğeri pek meşhur, namı ülkenin her tarafında...

10B Görüntüleme
Kardeşler İşkembe Salonu - YalovaTarihi
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

13B Görüntüleme
Hisar Söğüş - İzmirTarihi
İzmir - Konak

Hisar Söğüş - İzmir

21 Ocak 2019

Sakatat severlere tavsiye niteliğinde.

14B Görüntüleme