add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ankara Çankaya

Marlinda Ethnic Foods - Ankara

Etnik mutfağın Türkiye’deki ilk temsilcisi.

Marlinda Ethnic Foods - Ankara
Paylaş

Marlinda, pek sevdiğim bir yer. Etnik mutfağın bence Türkiye'deki ilk temsilcisi ve en iyisi. Anadolu, Ortadoğu ve Akdeniz karması olan menüsünde humus, falafel, tereyağlı ciğer, mücver, tirit, tandır gibi enfes yemekler, içeceklerde ise reyhan şerbeti, havalı gazoz, tahinli kahve gibi kendine has Marlinda lezzetleri var.

Menünün tatlılar kısmı da çok başarılı. Özellikle kestane revağında uzun pişmiş kabak tatlısı çok iyi. Erik çiri, şokola ve hurmalı kurabiyeler ise benim diğer favorilerim.

Günün her saatinde yiyebileceğiniz lezzetli yemeklerin yanı sıra pazar kahvaltısı için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Blv. No:164, 06520 Çankaya/Ankara

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

İmren Hotel - Karabük
Karabük - Safranbolu

İmren Hotel - Karabük

02 Ekim 2018

Aslında Safranbolu’da nereye adım atsanız İmren...

Cercis Murat Konağı - Mardin
Mardin - Artuklu

Cercis Murat Konağı - Mardin

10 Ekim 2018

Restoranları, servisleri, yemekleri velhasıl her şeyleri çok özenli...

GastroAntep Fest’18 - Gaziantep
Gaziantep - Şehitkamil

GastroAntep Fest’18 - Gaziantep

01 Kasım 2018

Gaziantep, bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında 3 günde 250 bin ziyaretçi ağırladı.