add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ankara Çankaya

Marlinda Ethnic Foods - Ankara

Etnik mutfağın Türkiye'deki ilk temsilcisi.

Marlinda Ethnic Foods - Ankara
Paylaş

Marlinda, pek sevdiğim bir yer. Etnik mutfağın bence Türkiye’deki ilk temsilcisi ve en iyisi. Anadolu, Ortadoğu ve Akdeniz karması olan menüsünde humus, falafel, tereyağlı ciğer, mücver, tirit, tandır gibi enfes yemekler, içeceklerde ise reyhan şerbeti, havalı gazoz, tahinli kahve gibi kendine has Marlinda lezzetleri var. Menünün tatlılar kısmı da çok başarılı. Özellikle kestane revağında uzun pişmiş kabak tatlısı çok iyi. Erik çiri, şokola ve hurmalı kurabiyeler ise benim diğer favorilerim.

Günün her saatinde yiyebileceğiniz lezzetli yemeklerin yanı sıra pazar kahvaltısı için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Blv. No:164, 06520 Çankaya/Ankara

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Ömür Pastanesi - Kırklareli
Kırklareli - Lüleburgaz

Ömür Pastanesi - Kırklareli

02 Ekim 2018

70 yıllık bir Anadolu efsanesi.

Savon Otel - Hatay
Hatay - Antakya

Savon Otel - Hatay

21 Ocak 2019

Tarihi değeri yüksek olan bir tesis.

Birgi Taş Konak (Saliha Hanım) - İzmir
İzmir - Ödemiş

Birgi Taş Konak (Saliha Hanım) - İzmir

22 Ocak 2019

Muazzam bir kültürel şölen...