add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Tire

Salı Pazarı - İzmir

En güzel pazarlardan biri.

Salı Pazarı - İzmir
Paylaş

Yüz yılı aşkın süredir dua ile açılan pazarda bu ritüeli yerinde görmek için sabah 8.30’da pazarda olmaya çalışın. Civardaki tüm köylerden yerel üreticiler ve köylü kadınların buluştuğu Tire pazarı bence dünyanın en güzel pazarlarından biri.

Pazarı gezerken bir yandan da mutlaka yemek yiyin, etrafta küçük küçük onlarca lokanta var ve hepsi de iyi. Köfteci Sezgin, Ali Usta Taktak Kebabı ve Kaplan Dağ Lokantası ise bence Tire gastronomi hayatının başyapıtları.

Adres: Yeni Mahallesi, İsmail Taşlı Cd No:17, 35900 Tire/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Birgi Baba Lokantası - İzmir
İzmir - Ödemiş

Birgi Baba Lokantası - İzmir

21 Ocak 2019

Yöresel yemek severlerin uğraması gereken bir lokasyon.

Liman Lokantası - Rize
Rize - Rize Merkez

Liman Lokantası - Rize

22 Ocak 2019

Kuru Fasulyenin Adresi :)

Öz-En Et Lokantası - Edirne
Edirne - Keşan

Öz-En Et Lokantası - Edirne

25 Ocak 2019

Bir satır et köyü.