add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Tire

Salı Pazarı - İzmir

En güzel pazarlardan biri.

Salı Pazarı - İzmir
Paylaş

Yüz yılı aşkın süredir dua ile açılan pazarda bu ritüeli yerinde görmek için sabah 8.30’da pazarda olmaya çalışın. Civardaki tüm köylerden yerel üreticiler ve köylü kadınların buluştuğu Tire pazarı bence dünyanın en güzel pazarlarından biri.

Pazarı gezerken bir yandan da mutlaka yemek yiyin, etrafta küçük küçük onlarca lokanta var ve hepsi de iyi. Köfteci Sezgin, Ali Usta Taktak Kebabı ve Kaplan Dağ Lokantası ise bence Tire gastronomi hayatının başyapıtları.

Adres: Yeni Mahallesi, İsmail Taşlı Cd No:17, 35900 Tire/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Bordo Mavi Balık - Trabzon
Trabzon - Trabzon Merkez

Bordo Mavi Balık - Trabzon

15 Ağustos 2018

Türkiye’nin en iyi balık lokantalarından biridir.

Lale Lokantası - Rize
Rize - Çayeli

Lale Lokantası - Rize

16 Ağustos 2018

Karadeniz'in en iyi esnaf lokantalarından biri de Lale Lokantası.