add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Söğüşçü Muammer Usta - İzmir

Küçücük dükkanında kocaman lezzet yatıyor.

Söğüşçü Muammer Usta - İzmir
Paylaş

Küçük mü küçük, salaş mı salaş bir söğüşçü Muammer Usta. Aslında kelle söğüş bir Niğde yemeği, o nedenle Muammer Usta da “Niğdeli” olduğunu tabelasında belirtmiş. Çoğumuzun bildiği gibi söğüş, soğuk olarak kellenin her bir bölümünün küçük parçalar halinde doğranıp, kimyon, maydanoz, soğan, domates ve bol baharat ilave edilerek sunulmasına deniyor.

Niğdeli Muammer Usta'da bu işi hakkıyla yapanlardan. Yerken etlerin hiçbirinin lezzeti birbirinin önüne geçmiyor dolayısıyla ortaya mükemmel bir lezzet çıkıyor, hala tadı damağımda. Sizlerde en yakın zamanda bu lezzet şölenini deneyimlemelisiniz.

Adres: Hurşidiye Mahallesi, 1305. Sk., 35240 Konak/İzmir

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Hisar Söğüş - İzmir
İzmir - Konak

Hisar Söğüş - İzmir

21 Ocak 2019

Sakatat severlere tavsiye niteliğinde.

Akın Kellecisi - Sivas
Sivas - Sivas Merkez

Akın Kellecisi - Sivas

23 Ocak 2019

Geceden odun fırınına attığı kelleleri sabah teker teker misafirleri için hazırlıyor.

Şirin Kokoreç - Edirne
Edirne - Keşan

Şirin Kokoreç - Edirne

25 Ocak 2019

Keşan'da kokoreç severlerin vazgeçemediği bir yer.