add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Trabzon Maçka

Sümer Restaurant - Trabzon

Geleneksel Karadeniz mutfağından enfes lezzetleri burada tadabilirsiniz.

Sümer Restaurant - Trabzon
Paylaş

Trabzon'dan Hamsiköy'e sütlaç yemeye giderseniz, Maçka çıkışında durmanız gereken önemli bir nokta daha var, o da burası. Geleneksel Karadeniz mutfağından enfes lezzetleri burada tadabilirsiniz.

Kuymak, pazı soğanlı karma, karalahana sarma, fasulye turşu kavurma, zumur, süzme yoğurt, Trabzon peyniri, pazı kavurma, zeytinyağlı kara bakla, mısır ekmeği, hamsili kaygana benim yediklerim ve gerçekten hepsi de çok lezzetliydi. Köy yoğurdundan ayranı ise unutulmayacak nitelikte.

Yediklerimden özellikle zumur benim favorim oldu. Mısır ekmeği elle parçalanıp tereyağında köy peyniri ile kavruluyor. Daha sonra üzerine sadece yumurta sarısı ve karabiber eklenip az pişirilip yeniyor. Kesinlikle denemenizi öneririm.

Adres: Coşandere Mah.Dere Cad.No:11, 61750 Maçka/Trabzon

 

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Ömür Pastanesi - Kırklareli
Kırklareli - Lüleburgaz

Ömür Pastanesi - Kırklareli

02 Ekim 2018

70 yıllık bir Anadolu efsanesi.

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli
Kırklareli - Kırklareli Merkez

Gürkaşlar Süt Ürünleri - Kırklareli

10 Ekim 2018

Türkiye’nin en iyi peynirlerinden biri bu dükkanda. Sadece bu peyniri tatmak için bile Kırklareli’ne gelinir.

Savon Otel - Hatay
Hatay - Antakya

Savon Otel - Hatay

21 Ocak 2019

Tarihi değeri yüksek olan bir tesis.