add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İstanbul Fatih

Vefa Bozacısı - İstanbul

İstanbul'un tarihi değeri Vefa Bozacısı.

Vefa Bozacısı - İstanbul
Paylaş

Hacı Sadık bey 1870 yılında Arnavutluk Prizren’den İstanbul’a gelir, o zamanlar boza daha açık kıvamlı yapılırken kendisi farklı bir yöntem dener ve bugünkü haliyle koyu kıvamlı olarak üretimine başlar ve markanın da imzasını atmış olur.

1876 yılında Vefa semtinde Dünya'da ki ilk boza ticarethanesini açar ve Hacı Sadık Bey ile hayatına başlayan boza üretimi bugün 4. nesil aile fertleri tarafından devam etmektedir. Daha dükkana girmeden tarihi dokuyu hissetmeye başlıyorsunuz içerisinin atmosferi oldukça etkileyici. Gerçek bir boza içmek isteyenlerin buraya gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda şifa kaynağı olan bozacı günün her saati dolu. Bazı zamanlar kuyruğa girmek zorunda da kalabilirsiniz fakat fazlasıyla değer, eminim böylesini tatmamışsınızdır.. 

Adres:Mollahüsrev Mahallesi, Vefa Cd. No:66, 34134 Fatih/İstanbul

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Tavacı Refik - Bursa
Bursa - Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

14 Ağustos 2018

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Şehir Kebapçısı - Ankara
Ankara - Çankaya

Şehir Kebapçısı - Ankara

04 Ekim 2018

Şehir Kebapçısı Ankara’nın resmi kebapçısı olacak gibi...

Yusuf Usta - Mardin
Mardin - Artuklu

Yusuf Usta - Mardin

09 Ekim 2018

Yediğim en iyi kıyma kebabı.