add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Şef Usulü

Benmari Usulü Çikolata Nasıl Eritilir?

Bu tekniği öğrenen mutfakta çok rahat edecek!

Benmari Usulü Çikolata Nasıl Eritilir?
Paylaş

Benmari: Bazı besinleri ısıtmak ya da eritmek için kullanılan, ısıtılacak ya da eritilecek ürünün içinde bulunduğu kabı doğrudan ateş üstüne koymak yerine kaynar suya oturtarak ürünü ısıtma ya da eritme yöntemidir.

Fazla ısı ile direkt temas etmesi besin değerlerinin kaybolmasına, yanmasına ve lezzetinin bozulmasına sebep olur. Orjinal adıyla ''bain marie'' en çok çikolata eritme işleminin yanı sıra kristalleşen bal ve şekerin tekrar uygun kıvama getirilmesinde kullanılır.

Özellikle pastacılıkta kullanılan bu tekniği öğrenen mutfakta çok rahat edecek! :) Şimdi sizlere uygulamalı olarak göstermek isteriz. Bunun için yapmanız gereken Kısık Ateş TV kanalımıza abone olmak! 

Elif Çıtak
Elif ÇıtakYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme ve Eğitmen Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan KıyıcıoğluYiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!