Kısık Ateş
Şef Usulü

Fırında Mantı Makarna Nasıl Yapılır?

Fırında soslu makarna mantısı tarifi nasıl yapılır? Kıymalı mantı makarna yapımında nelere dikkat edilir, mantı makarnanın iç harcında hangi malzemeler kullanılır ve fırında nasıl pişirilir?

Fırında Mantı Makarna Nasıl Yapılır?
Paylaş
  • 6B
  • 36
  • Kaydet

Geleneksel Türk mutfağı ve makarna severler için özel olarak hazırlamış olduğumuz yaratıcı tarifler köşemizde mutfakta makarna ile yapılabilecek farklı lezzetlerin keyfini çıkarmaya hazır mısınız?

Bu hafta da, geleneksel mantı lezzetini inovatif hale getirerek Fırında Mantı Makarna yapacağız. Filiz mantı makarnanın içini özel kıyma harcı ile doldurup, orijinal mantı tariflerini aratmayacak lezzete dönüştüreceğiz.

Fırında mantı makarna, mantı hamuru açmaya gerek kalmadan harika bir yemek hazırlamanıza yardımcı olur. Tek başına bile enfes bir tariftir ve çok doyurucudur. Peki, fırında soslu makarna mantısı tarifi nasıl yapılır? Kıymalı mantı makarna yapımında nelere dikkat edilir, mantı makarnanın iç harcında hangi malzemeler kullanılır ve fırında nasıl pişirilir?

Eğer sizler de hazırsanız, bu tadına doyum olmayan mantı lezzetinin ayrıntılı reçetesine, pişirme tekniklerine ve dikkat edilmesi gereken tüm püf noktalarına aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! 😊

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan Kıyıcıoğlu
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

338B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

27B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!

21B Görüntüleme