Kısık Ateş
Şef Usulü

Közlenmiş Domates Soslu Bonfileli Makarna Nasıl Yapılır?

Lokal malzemelerle inovatif tarifler: Közlenmiş Domates Soslu Bonfileli Makarna tarifi nasıl yapılır? Bol soslu makarna yapmanın püf noktaları nelerdir?

Közlenmiş Domates Soslu Bonfileli Makarna Nasıl Yapılır?
Paylaş
  • 6B
  • 33
  • Kaydet

İnovasyon nedir? İnovasyon; yeni fikir, tasarım, yöntem ya da ürün ya da bunların uygulanması, kullanılması ya da geliştirilmesi olarak tanımlanmaktadır.

Türk Dil Kurumu “yenileşim” olarak Türkçe karşılığını vermekle birlikte, kullanımında “yenilikçilik” ifadesi yaygın olarak tercih edilmektedir.

Bizler de Türk mutfağının inovasyona genel olarak açık bir mutfak olduğunu düşünerek, makarna özelinde bu yola baş koyduk. Filiz Makarna iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Makarna Akademisi serisinde, alışılmışın dışında nefis makarna reçeteleri ile siz değerli kullanıcılarımıza ilham olmayı hedefliyoruz.

Bu hafta, lokal malzemelerle hazırlanan inovatif bir makarna tarifi ile karşınızdayız; Közlenmiş Domates Soslu Bonfileli Makarna. Nefis közlenmiş domates sosu ve marine edilmiş özel bonfile eti ile makarnayı harmanlayarak karşı konulmaz bir lezzete daha imza attık.

Sizler de bu tadına doyum olamayan tarifin reçetesine, pişirme tekniklerine ve tüm püf noktalarına anlatımlı tarif videomuzdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden ellerinize sağlık.

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan Kıyıcıoğlu
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

338B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

27B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!

21B Görüntüleme