Kısık Ateş
Şef Usulü

Taze Erişte Nasıl Yapılır?

Geleneksel lezzetlerimizden erişte makarnası nasıl yapılır? Erişte kesme ve pişirme teknikleri nelerdir? Taze erişte nasıl kurutulur ve saklanır?

Taze Erişte Nasıl Yapılır?
Paylaş
  • 7B
  • 34
  • Kaydet

Çok eski yıllardan itibaren yapılan erişte aslında bir makarna çeşididir. Anadolu'nun neredeyse tüm köylerinde yapılan ve el emeği göz nuru erişte düz şeritler halinde kesilmiş mayasız bir makarna hamurudur. Bugün, erişte yapmanın en kolay yollarını ve püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

Mutfaklarda işimizi kolaylaştıran, kesme makarna adıyla da bilinen erişte, geleneksel lezzetlerimizin başında geliyor. Tereyağlı, yumurtalı, ıspanaklı, pancarlı gibi faydalı sebzelerle de renklendirebileceğiniz ev yapımı erişte, özellikle zamanınız olmadığında en büyük yardımcınız olacak lezzetli tarif seçenekleri sunar. Peki, erişte nasıl yapılır? İşte, yumurtalı ev yapımı erişte tarifi...

Yaz aylarında kışa hazırlık olarak yapılan erişteyi siz de evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz. Eriştenizi dilerseniz kurutup uzun süre saklayabilir, dilerseniz de taze taze pişirebilirsiniz. İşte, erişte nasıl yapılır merak edenlere, ev yapımı erişte hamuru tarifi ve püf noktaları…

Geleneksel lezzetlerimizden erişte nasıl yapılır? Erişte kesme ve pişirmenin püf noktaları nelerdir? Taze erişte hamurundan Keşli Cevizli Erişte tarifi ve tüm sorularınızın cevabı için aşağıdaki videomuzu izlemeyi unutmayın.

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan Kıyıcıoğlu
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

336B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

27B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!

21B Görüntüleme