Blog

Sıcak Ramazan Serin Sahur

Sıcak yaz günlerinde tüketilmesi gereken sağlıklı ve serinletici içecekler imdadımıza yetişiyor.

Sıcak Ramazan Serin Sahur
Paylaş

Ramazan artık yılın en sıcak günlerine geliyor. Sofralarımızda ise geçmiş ramazan sofralarının aksine daha sebzeli, daha az etli ve daha hafif yemeklerin yeri artıyor. Sıcak ve ağır yemekler vücudumuzu sandığımızdan daha çok zorluyor. Hal böyle olunca da bu sıcak yaz günlerinde yenebilecek serin yemekler ve içecekler imdadımıza yetişiyor.

Her mevsimin başka başka yemeklerinin olduğu büyük Türk mutfak kültürümüzde yaz için de tarifler oldukça fazla. Bol malzemeli, salçalı, baharatlı kış yemeklerinin yerine daha az malzemeli, soğuk ve serinletici tarifler mutfakta kendini daha da gösteriyor. Böylece yemeği yapanın mutfakta geçirdiği süre de kışa göre azalıyor.

Bu yemekler arasında soğuk çorbalar, hepimizin en çok bildiği yazlık ve serinletici yemekler arasında başı çekiyor. Bu çorbaların yanı sıra büyük Türk mutfağında birbirinden farklı ve lezzetli birçok yemek daha bulunuyor.

Türk mutfak kültüründe önemli bir yeri olan bu serinletici yemeklerin ve içeceklerin özellikle bu sıcak ramazan günlerinde sahurda tüketilmesi, rahat bir ramazan ayı geçirebilmemiz ve sağlığımız için çok çok önemli…

Şimdi dilerseniz bu ''serin sahur'' tariflerine Ramazan ayı boyunca yayınlanan Kısık Ateş Web sayfasında birlikte göz atalım. 

Her tür tarife ulaşabileceğiniz bir site olan Kısık Ateş'i yakından takip etmenizi öneririm. Şimdiden ellerinize sağlık, afiyet olsun...

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Yazılar

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
5 TL’nin Altında Yiyebileceğiniz En İyi 5 Yemek

Sürekli yemek yemek için seyahat ediyorum hem de hiç durmadan…

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Afrika’ya Giriş - Yahut Zanzibar

Bir Afrikalı’nın altınlarını çalabilirsin, toprağını alabilirsin, onu satabilirsin lakin mutluluğunu, gülümsemesini, samimiyetini alamazsın!

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Anadolu’nun En İyi Lokantaları

Hafızalarınıza yer edecek önemli lokantalar.