add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Ödemiş

Birgi Baba Lokantası - İzmir

Yöresel yemek severlerin uğraması gereken bir lokasyon.

Birgi Baba Lokantası - İzmir
Paylaş

Ödemiş’e bağlı Birgi ilçesine girmeden yol kenarında yer alan bu restoran, yöresel yemeklerin ve lezzetlerin olduğu bir lokasyon. Aslında soğuk sıkım zeytinyağı işi yapan bir işletmedir.

Buranın en büyük özelliklerinden biri kullandıkları zeytinyağının üretimini bizzat kendilerinin yapıyor olmasıdır. Türkiye’nin ödüllü zeytinyağı üreticiliğine sahip olan bu restoran aile işletmesidir ve tüm yemekleriyle oldukça lezizdir.

Bence bunun için yolunuzu değiştirmeye fazlasıyla değer.

Adres: Birgi Mahallesi, Fatih Mehmet Bey Cd., 35750 Ödemiş/İzmir

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.