add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Ankara Altındağ

Boğaziçi Lokantası - Ankara

Ulus'un en eskilerinden.

Boğaziçi Lokantası - Ankara
Paylaş

Kuzinede pişen yemekler çok lezzetlidir. Tıpkı Boğaziçi Lokantası'nın yemekleri gibi. 60 yıllık bir efsane olan lokanta, Ulus'un en eskilerinden.

Kabak tatlısı ve Ayva tatlısı Türkiye'nin en iyi on tatlısı arasında gösteriliyor. Ayrıca yemeklerin her biri çok özenli ve çok lezzetli.

Her bir tarifi Türk mutfağının resmi tarifi olarak alabilirsiniz. Gerçek, değiştirilmemiş ve korunmuş. Şimdilerde üçüncü kuşağın yönettiği lokantada, dede Mehmet Recai Boyacıoğlu da efsane Pandelli Lokantası'nda yetişmiş.

Adres: Anafartalar Mahallesi, 06050 Altındağ/Ankara

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.