add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Kırklareli Pınarhisar

Çevirmeci Ömer - Kırklareli

Masaya geldiği anda içimden “işte bu” dedim. Tabii tadar tatmaz da ne kadar iyi olduğu mıh gibi damağıma çakıldı.

Çevirmeci Ömer - Kırklareli
Paylaş

Aslında bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmiyordum.

Nasıl anlatsam nereden başlasam bilmiyorum. Aslında bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmiyordum. Türkiye'nin neredeyse her yöresinde çevirme yedim ama buranın en iyisi olabileceğini pek düşünmedim.

Masaya geldiği anda içimden “işte bu” dedim. Tabii tadar tatmaz da ne kadar iyi olduğu mıh gibi damağıma çakıldı. Buraya mutlaka mevsiminde yani oğlak zamanı mart sonu, nisan, mayıs ve haziran başında gelin derim.

Bir hafta sonu kaçamağı için çok fazlasını tatmış olacaksınız buna eminim.

Adres: Sütlüce Köyü, Muhtarlık Binası Karşısı, Sütlüce Köyü/Pınarhisar/Kırklareli

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Urlalı Hasan Usta - İzmir
İzmir - Konak

Urlalı Hasan Usta - İzmir

10 Nisan 2018

Öğle saatlerinde burnunuza güzel yemek kokuları geliyorsa, gördüğünüz yer mütevazı bir yerse, içindeki ustalar büyük bir özenle yemeklerini yapıyorsa bir de üstüne burada şık giyimli iş insanını görüyorsanız bilin ki iyi bir esnaf lokantasındasınız.