add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
İzmir Konak

Fasulye Tanesi Lokantası - İzmir

İzmir'de fasulye en iyi nerede yenir? sorusuna bir cevap niteliğinde.

Fasulye Tanesi Lokantası - İzmir
Paylaş

Birçok kişinin önerisi ile rotamızı, İzmir'in en eski semtlerinden biri olan Gültepe Toros'a çevirdik. Ne için mi? Her şey 'Fasulye Tanesi' için... İyi ki de çevirmişiz.

Hani yok satıyor tabiri vardır ya, işte burası tam olarak o yoğunlukta bir işletme. Öğle saatlerinde yer bulabilmeniz biraz güç olsa da sıkılmadan bekleyin deriz. Çünkü kısa süre içerisinde yer bulacaksınız. 

Enver Usta başta olmak üzere, eşinin ve oğlunun desteği ile işletmesini yaptığı bu dükkan tam bir aile işletmesi niteliğinde.

Yaklaşık 10 yıldır hizmet veren fasulyecinin sırrı, kuru fasulyesinin meşhur İspir fasulyesinden pişiriliyor olması. Yanında da olmazsa olmaz bol tereyağlı pilav, salata, piyaz ve turşu. Muhteşem uyum, muhteşem lezzet.

Onun haricinde Trabzon kavurmasının da es geçilmeden değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Farklı bir zamanda sadece kavurma ve pilav ikilisinden yemeye gelinir.

Yediğiniz güzel lezzetlerin üstüne bir de damgasını vuran o fırın sütlacından yemeyi unutmayın!

Hele ki İzmir'de yaşıyorsanız üşenmeden bir öğle yemeğinde ziyaret edin. Deneyimledikten sonra sizlerin de yorumlarını bekliyoruz :)

Adres: Mehmet Akif Mahallesi, Toros Cd. 114 A, 35190 Buca Osb/Konak/İzmir

Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.