add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Hacı Baba Dürümce - Karabük

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları.

Hacı Baba Dürümce - Karabük
Paylaş

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları. Hacı Erol Altınok Safranbolu’nun ilk fotoğrafçısı lakin ilk işi olarak gençliğinde Florya’da garsonluk yapmış, oradan ver elini gemiler. Sonrasında da yurt dışından aldığı fotoğraf makinesi ile Safranbolu’ya geri dönüyor. O aslında lokanta hayali kurarken bir anda Safranbolu’nun ilk fotoğrafçısı oluyor, tabii yetenek de var kendisinde. Sonrasında yurt dışında sergiler, enfes fotoğraflar derken lokantacılığı unutuyor.

Ta ki torunlara kendi ismiyle bir lokanta açana kadar. Şimdilerde toprağı bol olsun, hacı babanın ismini torunları güzel bir lokanta ile yaşatıyor. Pideleri, yemekleri, turşuları, şerbetleri pek iyi. Tavsiyemdir, mutlaka deneyin.

Adres: Atatürk Mahallesi, Çelik Gülersoy Cd. No:40, 78600 Safranbolu/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri
Kayseri - Melikgazi

Bağdat Pöç Tandır - Kayseri

10 Ekim 2018

Yemekte en sevdiğim stil; en basitten en inanılmaz lezzeti çıkarmak... Burası da tam öyle. Özellikle çorba diye getirdikleri haşlanmış pöçün suyu için ölmeden evvel mutlaka için diye not düşeyim.

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova
Yalova - Yalova Merkez

Kardeşler İşkembe Salonu - Yalova

18 Ocak 2019

Sakatat yemeği sevenler için nokta atışı bir yer.

Arkadaşlar Ciğer ve Kebap Salonu - Tarsus

Mersin efsanelerinden biri 'Arkadaşlar'