add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Hacı Baba Dürümce - Karabük

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları.

Hacı Baba Dürümce - Karabük
Paylaş

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları. Hacı Erol Altınok Safranbolu'nun ilk fotoğrafçısı lakin ilk işi olarak gençliğinde Florya'da garsonluk yapmış, oradan ver elini gemiler. Sonrasında da yurt dışından aldığı fotoğraf makinesi ile Safranbolu'ya geri dönüyor.

O aslında lokanta hayali kurarken bir anda Safranbolu'nun ilk fotoğrafçısı oluyor, tabii yetenek de var kendisinde. Sonrasında yurt dışında sergiler, enfes fotoğraflar derken lokantacılığı unutuyor.

Ta ki torunlara kendi ismiyle bir lokanta açana kadar. Şimdilerde toprağı bol olsun, hacı babanın ismini torunları güzel bir lokanta ile yaşatıyor. Pideleri, yemekleri, turşuları, şerbetleri pek iyi. Tavsiyemdir, mutlaka deneyin.

Adres: Atatürk Mahallesi, Çelik Gülersoy Cd. No:40, 78600 Safranbolu/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.