add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Hacı Baba Dürümce - Karabük

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları.

Hacı Baba Dürümce - Karabük
Paylaş

Fotoğrafçı bir dedenin, lokantacı torunları. Hacı Erol Altınok Safranbolu’nun ilk fotoğrafçısı lakin ilk işi olarak gençliğinde Florya’da garsonluk yapmış, oradan ver elini gemiler. Sonrasında da yurt dışından aldığı fotoğraf makinesi ile Safranbolu’ya geri dönüyor. O aslında lokanta hayali kurarken bir anda Safranbolu’nun ilk fotoğrafçısı oluyor, tabii yetenek de var kendisinde. Sonrasında yurt dışında sergiler, enfes fotoğraflar derken lokantacılığı unutuyor.

Ta ki torunlara kendi ismiyle bir lokanta açana kadar. Şimdilerde toprağı bol olsun, hacı babanın ismini torunları güzel bir lokanta ile yaşatıyor. Pideleri, yemekleri, turşuları, şerbetleri pek iyi. Tavsiyemdir, mutlaka deneyin.

Adres: Atatürk Mahallesi, Çelik Gülersoy Cd. No:40, 78600 Safranbolu/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Tavacı Refik - Bursa
Bursa - Karacabey

Tavacı Refik - Bursa

14 Ağustos 2018

Son 3 yemek yeme hakkım olsa biri mutlaka Tavacı Refik usta olurdu...

Şehir Kebapçısı - Ankara
Ankara - Çankaya

Şehir Kebapçısı - Ankara

04 Ekim 2018

Şehir Kebapçısı Ankara’nın resmi kebapçısı olacak gibi...

Yusuf Usta - Mardin
Mardin - Artuklu

Yusuf Usta - Mardin

09 Ekim 2018

Yediğim en iyi kıyma kebabı.