add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Kadıoğlu Şehzade Sofrası - Karabük

Meşhur kuyu kebabı.

Kadıoğlu Şehzade Sofrası - Karabük
Paylaş

Safranbolu’nun geleneksel lezzetlerini tadacağınız bir başka lokanta da burası. Hem otelleri hem de birbirinden farklı yemekleri olan restoranları var. Ama meydanın hemen yanında olan lokanta da meşhur kuyu kebabını yapıyorlar, biz de oraya gidiyoruz.

1944 doğumlu Osman Şenol hala işin başında ve 3 kuşak hep birlikte tüm işleri yönetiyorlar. Başlangıçta verilen bal ve tereyağı da enfes, Selçuklu usulü safranlı zerde de kuyu kebabı da kesinlikle denemeniz gereken lezzetler.

Adres: Hacı Halil Mahallesi, Mecit Sok No:24, 78600 Safranbolu/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Lezzet Durakları

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon
Trabzon - Ortahisar

Kalkanoğlu Pilavcısı - Trabzon

22 Şubat 2018

Trabzon yeşilliğiyle, içinde yaşamış olduğu esprili ve kıvrak zekalı insanıyla kendine hayran bırakan şehirlerimizden biridir.

Fasulyeli - Bursa
Bursa - Nilüfer

Fasulyeli - Bursa

11 Mart 2018

Sadece sekiz masayla başlayıp şuan doksan masaya ulaşan bir esnaf lokantasıdır.

Kısmet Lokantası - İzmir
İzmir - Konak

Kısmet Lokantası - İzmir

10 Nisan 2018

Bir İzmir klasiğidir Kısmet Lokantası.