add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Karabük Safranbolu

Kadıoğlu Şehzade Sofrası - Karabük

Meşhur kuyu kebabı.

Kadıoğlu Şehzade Sofrası - Karabük
Paylaş

Safranbolu’nun geleneksel lezzetlerini tadacağınız bir başka lokanta da burası. Hem otelleri hem de birbirinden farklı yemekleri olan restoranları var. Ama meydanın hemen yanında olan lokanta da meşhur kuyu kebabını yapıyorlar, biz de oraya gidiyoruz.

1944 doğumlu Osman Şenol hala işin başında ve 3 kuşak hep birlikte tüm işleri yönetiyorlar. Başlangıçta verilen bal ve tereyağı da enfes. Selçuklu usulü safranlı zerde de kuyu kebabı da kesinlikle denemeniz gereken lezzetler.

Adres: Hacı Halil Mahallesi, Mecit Sok No:24, 78600 Safranbolu/Karabük

Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Lezzet Durakları

Birgi Baba Lokantası - İzmir
İzmir - Ödemiş

Birgi Baba Lokantası - İzmir

21 Ocak 2019

Yöresel yemek severlerin uğraması gereken bir lokasyon.

Liman Lokantası - Rize
Rize - Rize Merkez

Liman Lokantası - Rize

22 Ocak 2019

Kuru Fasulyenin Adresi :)

Öz-En Et Lokantası - Edirne
Edirne - Keşan

Öz-En Et Lokantası - Edirne

25 Ocak 2019

Bir satır et köyü.