Kısık Ateş
Şef Usulü

Arpa Şehriye Pilavı Nasıl Yapılır?

Sevilen pilav tariflerinin başında gelen arpa şehriye pilavı hakkında her şey! Tane tane arpa şehriye pilavı nasıl yapılır? Tam kıvamında arpa şehriye pilavı yapmanın püf noktaları nelerdir? İşte detaylar!

Arpa Şehriye Pilavı Nasıl Yapılır?
Paylaş
  • 6B
  • 35
  • Kaydet

Pilav çeşitlerine pratik ve leziz bir alternatif; arpa şehriye. Şeklinin arpaya benzemesinden dolayı bu ismi almış olsa da esasında buğdaydan elde edilmektedir. Menülerinize rahatlıkla ekleyebileceğiniz şehriye pilavını, hazırlayacağınız yemeğin yanına pratik bir şekilde yapabileceğiniz gibi aynı zamanda et tavuk veya sebzelerle birleştirerek tek başına bir yıldız haline getirebilirsiniz.

Gelelim arpa şehriye pilavı nasıl yapılır sorusunun cevabına. Erimiş tereyağı ve su ile pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz arpa şehriye pilavı tarifini renklendirmek oldukça kolaydır. Kısa sürede hazırlayabileceğiniz ve yapım aşamaları oldukça kolay olan arpa şehriyeyi, kuzu incik ile birleştirerek ortaya tadına doyum olmayan bir tarif çıkarabilirsiniz.

Peki, kuzu incik en güzel nasıl pişirilir? Kuzu incik mühürlenir mi? Kuzunun but kısmından çıkartılan incik bölümü doğru yöntemle pişirildiği takdirde ağızda dağılan ve herkesin favorisi olacak bir lezzet ortaya çıkarıyor. Pişirdiğiniz kuzu inciği, hazırlamış olduğunuz arpa şehriyenin üstünde servis ederek sofranızı zenginleştirebilirsiniz. Bu özel tarife kolaylıkla anlatımlı tarif videomuzdan ulaşabilirsiniz. Şimdiden deneyecek herkese afiyet olsun.

Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör

Yorumlar

Bu gönderiye henüz yorum yapılmamış.

Benzer Şef Usulü Pratik Bilgiler

Erkan Kıyıcıoğlu
Erkan Kıyıcıoğlu
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni
Yemek Pişirme Teknikleri - 101

Malzemeye saygı ve teknikte mükemmellik, yemek kalitesini en üst seviyelere taşır. Peki bu nasıl yapılır?

336B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Et Marinasyonu

Et Marinasyonu

08 Nisan 2018

Etin marine edilmesi yani etin yumuşatılması kültürler arası farklı uygulanan bir et hazırlama yöntemidir. Daha fazlası için tıklayın!

27B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Yemek Menünüzü En İyi Şekilde Nasıl Hazırlarsınız?

Bir menü hazırlamanın ince detayları!

21B Görüntüleme