Kısık Ateş

Koleksiyonlar

Pilav Tarifleri

Tadına doyum olmayan pilav tarifleri ile karşınızdayız. Geleneksel ve modern Türk mutfağında önemli yeri olan pilav, yalnızca bizim kültürümüzde değil birçok kültürde farklı tariflerle ana yemeklere eşlik ediyor. Farklı, lezzetli ve tam ölçülü pilav tarifleri için Kısık Ateş’i takip etmeyi unutmayın! Tane tane pilav yapmanın püf noktalarını öğrenmek ve nefis pilav tarifleri yapmak için hemen tıklayın.

Gülçin Kaya
Gülçin Kaya
Pınar - Demo Şefi
Meyhane Pilavı Tarifi (Lokanta Usulü)

Lif deposu bulgurla hazırlayabileceğiniz en lezzetli geleneksel tariflerden biri meyhane pilavıdır. Türk mutfağının özgün tatlarından olan meyhane pilavı, bulgur, domates, soğan ve biberin mükemmel uyumuyla öne çıkar. Salçalı bulgur pilavı olarak da bilinen, aynı zamanda lokanta usulü bulgur pilavı adıyla da anılan bu lezzet, özellikle meyhane ve lokanta menülerinde sıkça karşımıza çıkar. İçerisine et ya da tavuk eklenerek de zenginleştirilebilen bu tarif, ailenizle veya misafirlerinizle paylaşmak için harika bir seçenektir. Orijinal meyhane pilavı yapmanın püf noktalarını öğrenerek, bu güzel lezzeti sofranıza taşıyabilirsiniz.

94B Görüntüleme
Fehmi Samancı
Fehmi Samancı
Eğitmen / Danışman Şef
Arpa Şehriyeli Kuzu İncik Tarifi

Lokum kıvamında kuzu incik tarifi nasıl yapılır? Kuzu incik nasıl pişirilir, püf noktaları nelerdir? Peki, kuzu inciğin enfes eşlikçisi olan arpa şehriye pilavı tarifi nasıl yapılır? Arpa şehriyeli kuzu incik tarifi için videomuzu izlemeyi unutmayın!

23B Görüntüleme
Gülçin Kaya
Gülçin Kaya
Pınar - Demo Şefi
Kaymaklı Arpa Şehriye Pilavı Tarifi

Tadına doyum olmayan tam ölçülü pilav tariflerinden: Arpa Şehriye Pilavı nasıl yapılır? Tel şehriyeli ve kaymaklı arpa şehriye pilavı yapmanın püf noktaları nelerdir?

14B Görüntüleme
Fehmi Samancı
Fehmi Samancı
Eğitmen / Danışman Şef
Enginarlı Pilav Tarifi

En çok aratılan pilav tariflerinden biri: Tam mevsiminde enginarlı pilav tarifi, nasıl yapılır? Tam ölçülü pilav yapmanın püf noktaları nelerdir?Enginarlı pilav için tarif videomuzu izlemeyi unutmayın!

21B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
Bulgur Pilavı Nasıl Yapılır? Bulgur Pilavı Pişirme Yöntemleri Nelerdir?

Klasik bulgur pilavı ve lokanta usulü bulgur pilavı tarifi nasıl yapılır? Bulgur pilavı yapmanın püf noktaları nelerdir?

15B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı Tarifi

Arpa şehriyeli pirinç pilavı tarifi, nasıl yapılır? Tane tane pirinç pilavı yapmanın püf noktaları nelerdir?

86B Görüntüleme
Oytun Dağlı
Oytun Dağlı
BTA Yiyecek&İçecek Hizmetleri - Chef
Ankara Tava Tarifi

Lokum kıvamında kuzu incikli Ankara tava tarifi. Arpa Şehriyeli Ankara tava nasıl yapılır?

31B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
Pilav Nasıl Pişirilir?

Yetenekleriniz ve bilgileriniz doğrultusunda ortaya çıkacak muhteşem sonuca hazır mısınız? Tane tane dökülen pilav pişirme teknikleri ve püf noktaları nelerdir?

169B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
Pilav Pişirme Teknikleri Nelerdir? Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?

Ustalık gerektiren pilav pişirme teknikleri ve püf noktaları nelerdir?

20B Görüntüleme