add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcameracancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookiedownloadediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-ateslinkloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpictureplacesquestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartrashtwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Tarif

İşkembe Çorbası

Yeni yıl kutlaması İşkembe Çorbası ile sonlandırılır :)
40 Dakika
8-10 Kişilik
Çorbalar
Tencere
İşkembe Çorbası

Malzeme Listesi

Ölçü Birimleri Dönüştürme Tablosu için tıklayın
1 kg temizlenmiş işkembe
30 g Pınar Tereyağı
Pınar Ürünü
25 g un
2 adet yumurta sarısı
30 g Pınar Yoğurt
Pınar Ürünü
1 adet limon suyu
40 g kuru soğan
4-5 diş sarımsak

Nasıl Yapılır?

  • Temizlenmiş işkembeleri tencereye alıp, üstünü geçecek kadar su, limon suyu, sarımsakları ve kuru soğanı bütün halinde ekleyin. İşkembeyi yumuşayana kadar iyice haşlayın.
  • İşkembe haşlandıktan sonra tencereden çıkartın ve isteğinize göre kuşbaşı ya da daha küçük şekilde doğrayın. Tencerede kalan işkembenin suyunu süzgeçten geçirin ve başka tencereye alarak orada kaynatmaya başlayın.
  • Başka bir tencerede tereyağını ilave edip unu iyice kavurun. Kavrulan una başka bir kapta çırptığınız yumurta sarıları, yoğurt ve az miktarda suyu ekleyin.
  • Pürüzsüz bir kıvam elde ettikten sonra kaynamakta olan çorbaya yavaş yavaş ilave edin ve doğranmış işkembeler ile kısık ateşte bir taşım kaynatın.
  • Dilerseniz hazır olan çorbanın üzerine sirke ve limon suyu damlatabilirsiniz.
  • Sıcak olarak servis edin.
Oytun Dağlı
Oytun DağlıYaşar Birleşik Pazarlama - Ürün Geliştirme Demo Şefi
Paylaş

Yorumlar (1)

tahir doğan cen

teşekkürler şeff

Oytun Dağlı
Yorum Yaz
0 / 1000

Benzer Tarifler

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör
Mısır Çorbası
30 Dakika
2-4 Kişilik
Ömür Akkor
Ömür AkkorYemek Araştırmacısı ve Seyyah
Domates Çorbası
30 Dakika
2-4 Kişilik
Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör
Borscht Çorbası
90 Dakika
2-4 Kişilik