Sos ve Krema

Önce Yeniler
Vildan Tünay
Vildan Tünay
Pasta Şefi & Yemek Fotoğrafçısı & Dijital İçerik Üretici
12.06.2023
Limon Kreması (Lemon Curd) Tarifi
4B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Espanyol Sos Tarifi
140 Dakika
6-8 Kişilik
9B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Domates Sos Tarifi
90 Dakika
6-8 Kişilik
16B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Velute Sos Tarifi
35 Dakika
4-6 Kişilik
13B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Beşamel Sos Tarifi
30 Dakika
2-4 Kişilik
15B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Hollandez Sos Tarifi
20 Dakika
2 Kişilik
20B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2023
Mayonez Tarifi
20 Dakika
2-4 Kişilik
10B Görüntüleme
Kemal Can Yurttaş
Kemal Can Yurttaş
Chef at Aila Restaurant
14.12.2020
Karides Bisk Sos Tarifi
30 Dakika
2-4 Kişilik
30B Görüntüleme
Refik Günaydın
Refik Günaydın
Food Traveller
23.10.2020
Pratik Napolitan Sos Tarifi
40 Dakika
4-6 Kişilik
54B Görüntüleme

Kek, kurabiye, ekler, profiterol, yaş pasta; makarna, cips, deniz mahsulleri, beyaz et, kırmızı et, salata ve daha birçok leziz tarifin sırrı sosunda ya da yoğun kremasında yatıyor. Kısık Ateş'in şefleri, tariflerin yumuşacık ve daha leziz olmasını sağlayan soslar, kremalar konusunda benzersiz öneriler, tarifler sunuyor. Sos ve krema tarifleri, bildiğiniz sıradan tariflerden sıyrılıyor, yepyeni lezzetler keşfetmenizi sağlıyor. Tatlı ve pastacılık dünyası aromalı kremalar, yoğun çikolata soslarıyla devleşiyor. Sebze, hamur işi ve etli tariflerde ise yemeğin kendine has aromasını veren yine soslar oluyor. Klasik bir kekin dahi muhteşem bir sosla lezzetini artıracağını bilen şeflerimiz, profesyonel mutfak sırlarını sizlerle paylaşıyor. Sos ve krema kategorisinde her tarifiniz için farklı bir tarif bulabilir, profesyonel tüyolarla kendi soslarınızı ya da kremalarınızı hazırlayabilirsiniz.
Pasta Kremaları ve Yemek Sosları
Kek ve pasta gibi yumuşak tariflerin lezzetini artıran kremalar, pastanın şekillenmesinde, dekoratif görüntüsünde dahi önemli bir etken sayılıyor. Şeflerimiz, ideal kıvamlara sahip pastaya şekil verecek yoğunlukta yumuşacık pastacı kreması tarifleri ile işinizi kolaylaştırıyor. Envai çeşit meyveli, vanilyalı, çikolatalı sos bulabileceğiniz kategorimiz, her seferinde size yardımcı olmaya hazır. Leziz yemeklerinizin ve keyifli anlarınızda size eşlik eden cips, burger gibi fast food ürünlerde ise birbirinden leziz yüzlerce sos sizleri bekliyor. Ev yapımı pesto sos, napolitan sos, labne sos, dip sos, cheddar sos, hardallı sos, ekşi kremalı salata sosu, kuruyemişli sos, avokadolu sos, paprika salata sos ve benzeri birçok sosun yemeklerinizi ya da cipslerinizi daha yoğun lezzete ulaştırmak için hazır beklediğini hatırlatmak isteriz. Yemeklerinizi ya da pastalarınızı yaparken işin sos, krema kısmını dert etmeyin; Kısık Ateş tüm tarifleriyle profesyonel dokunuşlar yapmak üzere sizlerle!
Pratik Sos ve Krema Tarifleri Kısık Ateş’te Kısık Ateş şefleri, yaptığınız lezzetlerden ödün vermemeniz için sizler yıl boyunca eşsiz sos ve krema tarifleri sunuyor, pratik hazırlama önerilerinde bulunuyor. Sos ya da krema tarifine ihtiyaç duyduğunuzda hemen kategorimizi inceleyin, en leziz ve pratik tarifi keşfedin.