add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upbookmark-filledbookmarkcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcoffeecomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequestionquote-leftquote-rightreciperemovereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Tarif

Mantarlı Piliç

Mantarın tavuk ile uyumu...
35 Dakika
2-4 Kişilik
Kümes Hayvanı
Tencere
Mantarlı Piliç

Malzeme Listesi

500 g mantar
500 g tavuk
3 adet domates
20 g domates salçası
20 g ayçiçek yağı
15 g Pınar Tereyağı
2 g maydanoz
2 g pulbiber
2 g karabiber
4 g tuz

Nasıl Yapılır?

  • Tavuk etini küp küp doğrayıp teflon tencereye bir miktar sıvı yağ ile koyun. Etler suyunu salıp iyice pişene kadar kavurun. Kavrulmuş etlere dilimlediğiniz mantarları ekleyip kavurmaya devam edin. Mantarlarda suyunu verip tekrar çekene kadar pişirmeye devam edin.
  • Hiç suyu kalmayan tencereye tereyağı ekleyin. Eriyen yağın ardından küp doğradığınız domatesleri ve salçayı da koyup kavurmaya devam edin.
  • Domatesler de suyunu çekince ince kıydığınız maydanozları ve tuzunu baharatını ekleyip bir iki kere karıştırıp altını kapatın. Demlendikten sonra servis edebilirsiniz.
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal SevinçEKS Mutfak - Kurucu Şefi
Paylaş

Yorumlar (1)

Ayşenur Beki
06.01.2019

Merhabalar, hoş bir tarif fakat fotoğrafta gözüken arpacık soğanlar niçin tarifte yoklar. Aslında yok ise niçin fotoğrafta varlar. Var ise niçin tarifte yoklar.

Yorum Yaz
Yorum bırakmak için önce giriş yapın

Benzer Tarifler

Kısık Ateş
Kısık AteşModeratör
Enchilada
30 Dakika
4-6 Kişilik
Rafet İnce
Rafet İnceCelebrity Chef - Yazar
Fırında Hindi Dolması
70 Dakika
4-6 Kişilik