add-circle-outlineaddarrow-downarrow-leftarrow-rightarrow-upcancelcaret-rightchat-bubblecheck-circlecheckcheckbox-marked-circle-outlinechef-hatcircle-filledclocheclosecloud-uploadcomment-question-outlinecomment-write-outlinecookieediteventexitfacebookfoodfrying-panheart-filledheart-outlinehelp-outlineinfo-outlineinfoinstagramkey-pointkeyboard-arrow-downkeyboard-arrow-leftkeyboard-arrow-rightkeyboard-arrow-upkisik-atesloading-3-quarterslocation-pin-filledlocation-pinmapmenumore-horizmore-vertnotifications-outlineperson-addpersonpicturequote-leftquote-rightrecipereplyschedulesearchsettingssharestartwitterverifiedvideocamwarningyoutube-play
Tarif

Mantarlı Piliç

35 Dakika
2-4 Kişilik
Kümes Hayvanı
Tencere
Mantarlı Piliç
Mantarın tavuk ile uyumu

Malzeme Listesi

500 g. mantar
500 g. tavuk
3 adet domates
20 g. domates salçası
20 g. ayçiçek yağı
15 g. tereyağı
3-4 adet maydanoz
2 g. pulbiber
2 g karabiber
4 g. tuz

Nasıl Yapılır?

  • Tavuk etini küp küp doğrayıp teflon tencereye bir miktar sıvı yağ ile koyun. Etler suyunu salıp iyice pişene kadar kavurun. Kavrulmuş etlere dilimlediğiniz mantarları ekleyip kavurmaya devam edin. Mantarlarda suyunu verip tekrar çekene kadar pişirmeye devam edin.
  • Hiç suyu kalmayan tencereye tereyağını ekleyin. Eriyen yağın ardından küp doğradığınız domatesleri ve salçayı da koyup kavurmaya devam edin.
  • Domatesler de suyunu çekince ince kıydığınız maydanozları ve tuzunu baharatını ekleyip bir iki kere karıştırıp altını kapatın.
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal SevinçEKS Mutfak - Kurucu Şefi
Paylaş

Yorumlar

Bu tarif için henüz yorum bulunmamaktadır.

Benzer Tarifler

Kısık Ateş
Kısık AteşModerator
Enchilada
30 Dakika
4-6 Kişilik
Kısık Ateş
Kısık AteşModerator
Tavuklu Nachos
15 Dakika
2-4 Kişilik
Rafet İnce
Rafet İnceCelebrity Chef - Yazar
Fırında Hindi Dolması
70 Dakika
4-6 Kişilik