Börek Tarifleri

Önce Yeniler
Fehmi Samancı
Fehmi Samancı
Eğitmen / Danışman Şef
17.08.2023
Patlıcanlı Kıymalı Kol Böreği Tarifi
11B Görüntüleme
Fehmi Samancı
Fehmi Samancı
Eğitmen / Danışman Şef
10.08.2023
Kıymalı Çi Börek Tarifi
55 Dakika
4-6 Kişilik
9B Görüntüleme
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal Sevinç
EKS Mutfak - Kurucu Şefi
22.11.2022
Pırasalı Börek
30 Dakika
4-6 Kişilik
14B Görüntüleme
17.08.2022
Baklava Yufkasından Kıymalı Sarıyer Böreği
27B Görüntüleme
Vildan Tünay
Vildan Tünay
Pasta Şefi & Yemek Fotoğrafçısı & Dijital İçerik Üretici
10.05.2022
Patatesli Gül Böreği
60 Dakika
4-6 Kişilik
16B Görüntüleme
Fehmi Samancı
Fehmi Samancı
Eğitmen / Danışman Şef
22.04.2022
Mantar Dolgulu Su Böreği
90 Dakika
6-8 Kişilik
12B Görüntüleme
Maksut Aşkar
Maksut Aşkar
Neolokal Restoran Şefi ve Ortağı
25.12.2020
Kereviz Böreği
90 Dakika
1 Kişilik
31B Görüntüleme
06.11.2020
Sebzeli Muska Böreği
40 Dakika
6-8 Kişilik
15B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
01.06.2020
Taze Peynirli Milföy Börek
40 Dakika
6-8 Kişilik
582B Görüntüleme

Hamur işi seven Türk halkı, börek konusunda uzmanlaşmış seviyede sayılıyor. Kahvaltı, öğle, akşamüstü çayı ve akşam yemeklerini donatabilen börekler, Türk mutfağında gelenekselliği temsil ediyor. Annelerin el açması böreklerinin lezzeti geçmişten bugüne uzanıyor, lezzetini artırarak sürdürüyor. Kısık Ateş, bu lezzetin peşine düşüyor, tadı damağınızda kalacak yeri geldiğinde çıtır, yeri geldiğinde ise yumuşacık börek tarifleri ile özlediğiniz tatları bizzat yapabilmenize kılavuzluk ediyor. Profesyonel şeflerin eşliğinde, detaylı anlatımlarla evde kolay börek tarifleri ile sofralarınızı donatmaya hazır olun. Börekler kahvaltılarda ana yemek, keyifli akşam sohbetlerinin ise eşlikçisi olarak hayatımızda önemli bir yere sahip. Şeflerimiz, tavada, fırında, tepsi börek tarifleri ile aile saadetini, akşam keyiflerini, misafir toplantılarını daha da şenlendirmeye geliyor.
Yufka ve El Açması Börek Tarifleri
Kısık Ateş’in “börek” kategorisi alışılmış ve yeni tariflerle dolup taşıyor. Şeflerimiz hamurun çıtırtısını ve pufluğunu farklı iç harçlarıyla zenginleştiriyor, günün ilk öğününden son öğününe kadar sağlıklı şeyler yemenizi sağlıyor. Börek el açması ya da yufka ile yapılabiliyor. Kısık Ateş, her iki börek türüne de yer veriyor. Hazır yufkadan börek tarifleri ile kolay el açması börek tarifleri beklentisini karşılayan geniş bir kategorimiz bulunuyor. Evinizdeki kalmış peynirleri, sebzeleri, az miktar kıyma ya da eti kolayca böreğe dönüştürebilirsiniz. Şeflerimiz, el açması ve yufkadan börek çeşitleri ile malzemelerinize uygun tarifler sunuyor. Her malzemenin ve börek türünün pişme süresi, püf noktası farklılık taşıdığı için şeflerimiz detaylı tarifinde püf noktaları veriyor. Klasik börek lezzetleri kıymalı, ıspanaklı ve peynirlidir. Bu üç böreğin en pratik tariflerini ve pişirme yöntemlerini şeflerimiz detaylıca açıklıyor. İlk defa börek yapacaksanız eğer hiç endişe etmeyin, Kısık Ateş’in kolay börek tarifleri rehberiniz oluyor, lezzetli sonuçlara ulaştırıyor.
Evde Börek Yapmanın İnceliklerini Öğrenin
Kısık Ateş, börek defterini en leziz tariflerle açıyor, herkesin bu konuda uzmanlaşmasına rehberlik ediyor. Sevdiklerinizle, misafirlerinizle keyifle yiyebileceğiniz pratik el açması ve yufka börek tarifleri yıl boyunca kategorimizde sizleri bekliyor. Hemen incelemeye başlayın, evde börek yapmanın kolaylıklarını, inceliklerini öğrenin.