Tuzlu Kek ve Kurabiye Tarifleri

Önce Yeniler
Vildan Tünay
Vildan Tünay
Pasta Şefi & Yemek Fotoğrafçısı & Dijital İçerik Üretici
28.09.2023
Tuzlu Kurabiye Tarifi
55 Dakika
6-8 Kişilik
5B Görüntüleme
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal Sevinç
EKS Mutfak - Kurucu Şefi
09.05.2023
Kuşkonmazlı Peynirli Kek Tarifi
4B Görüntüleme
Vildan Tünay
Vildan Tünay
Pasta Şefi & Yemek Fotoğrafçısı & Dijital İçerik Üretici
06.03.2023
Kandil Simidi Tarifi
60 Dakika
4-6 Kişilik
6B Görüntüleme
İlhami Suat Aslan
İlhami Suat Aslan
Alfa Pastacılık Yağları Demo Şefi
24.10.2022
Peynirli Cevizli Kraker Tarifi
50 Dakika
6-8 Kişilik
7B Görüntüleme
Özden Yılmaz
Özden Yılmaz
Beykent Üniversitesi Öğretim Görevlisi - Gastromedya/Gourmet&Styling Kurucu Ortağı
15.01.2021
Mevsim Sebzeli Sufle Tarifi
30 Dakika
2-4 Kişilik
16B Görüntüleme
24.06.2020
Yağlı Gevrek Tarifi
65 Dakika
6-8 Kişilik
18B Görüntüleme
Rafet İnce
Rafet İnce
NG Grup Gastronomi Direktörü
09.06.2020
Karabuğdaylı Kek Tarifi
45 Dakika
6-8 Kişilik
29B Görüntüleme
04.05.2020
Kandil Simidi
45 Dakika
6-8 Kişilik
20B Görüntüleme
16.04.2020
Havuçlu Rulo Kek Tarifi
40 Dakika
2-4 Kişilik
13B Görüntüleme

Tuzlu kek ve kurabiye tarifleri kategorimizde hep şekerli yemeye alıştığımız tatların en hafif ve tuzlu halleri yer alıyor. Şeflerimiz çay saatlerini, kahvaltıları, ara öğünleri sağlıklı geçirmenize yardımcı olacak tuzlu tarifleri ile sizlere yeni bir mutfak deneyimi kazandırıyor. Kek ve kurabiye tariflerini tuzlu yapmak daha farklı ve benzersiz tariflerle tanışmanıza yardımcı oluyor. Tuzlu kek yapmanın püf noktaları keşfedildikçe sofralar, ikramlıklar adeta şaha kalkıyor. Şeflerimiz, kurabiye ya da sebzeli sufle tarifleri konusunda oldukça leziz paylaşımlarda bulunuyor. Kategorimizde karabuğdaylı kekten tuzlu muffin tarifine kadar çok geniş bir tuzlu tarifler listesi bulabilirsiniz. Ağızda dağılan tuzlu kurabiye çay saatlerini müthiş dengeliyor, patatesli tuzlu kek gibi daha sebzeli ve doyurucu olanlar ise kahvaltıları, ara öğünleri güçlendiriyor. Sofralarınızda, mutfaklarınızda görmekten hoşlanacağınız, tadını seveceğiniz tuzlu kurabiye ve kek tariflerimizi mutlaka incelemelisiniz.
Şeflerimizin Kolay Tuzlu Kek ve Kurabiye Tarifleri
Tuzlu kekler patatesli, ıspanaklı, havuçlu, peynirli, sebzeli olarak yapılıyor. Her bir dilimde kek harcındaki tuzlu aroma, sebze hafifçe hissediliyor, ağırlık hissi vermiyor. Şekersiz, tamamen tuz içerikli sağlıklı tarifler şeker tüketemeyenlerin beslenmelerinde sıklıkla yer alıyor. Çay saatlerinde, akşam keyiflerinde, aniden bastıran açlık hallerinde bir dilim tuzlu kek ya da kurabiye yetiyor. Şeflerimiz mısır unlu tuzlu kek, peynirli tuzlu kek ya da tuzlu kurabiye tarifleri ile genele hitap edebiliyor. Damak zevkinizi geliştirecek, size daha hafif bir beslenme sağlayacak olan tariflerimiz, misafirlerinizin de hoşuna gidecek lezzete sahiptir. Sirkeli susamlı kurabiye en sevilen tuzlu tarifler arasında yer alıyor. Şeflerimiz bu sevilen lezzeti geliştiriyor, farklı tuzlu tarifler ile sizlere sunuyor.
Kısık Ateş’in Tuzlu Tariflerine Yoğun İlgi
Kısık Ateş şeflerinin denenmiş tuzlu kek ve kurabiye tarifleri binlerce insana ulaşıyor, binlerce farklı mutfakta pişiriliyor. Şeflerimizin profesyonel tariflerinin geniş kitlelere ulaşması lezzeti artırıyor. Sizler de tuzlu tarifler pişirmeyi seviyor ya da ilk kez pişirmeyi düşünüyorsanız hemen tariflerimizi inceleyebilirsiniz. Pişirme tüyoları ve sunum önerileri ile şahane lezzetler hazırlayabilirsiniz.