Kısık Ateş

Yumurta Tarifleri

Önce Yeniler
Gülçin Kaya
Gülçin Kaya
Pınar - Demo Şefi
06.01.2024
Yumurtalı Pazı Kavurması Tarifi
4B Görüntüleme
Eyüp Kemal Sevinç
Eyüp Kemal Sevinç
EKS Mutfak - Kurucu Şefi
23.12.2022
Yumurtalı Karalahana Kavurması Tarifi
19B Görüntüleme
Rafet İnce
Rafet İnce
NG Grup Gastronomi Direktörü
01.03.2022
Yumurtalı Kuşkonmaz Tarifi
25 Dakika
2 Kişilik
25B Görüntüleme
Gülçin Kaya
Gülçin Kaya
Pınar - Demo Şefi
27.01.2022
Sucuklu Göz Yumurta Tarifi
15 Dakika
2 Kişilik
58B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2022
Yumurtalı Ekmek Tarifi
20 Dakika
4-6 Kişilik
57B Görüntüleme
05.03.2021
Kuşkonmazlı Frittata Tarifi
30 Dakika
2-4 Kişilik
16B Görüntüleme
Alper Tuğrul Ünlütürk
Alper Tuğrul Ünlütürk
Havuş Lokantası - Kurucu Ortağı
16.11.2020
Soğanlı Pastırmalı Yumurta Tarifi
27B Görüntüleme
Ömür Akkor
Ömür Akkor
Yemek Araştırmacısı ve Seyyah
15.10.2020
Avokadolu Scramble Yumurta Tarifi
133B Görüntüleme
Ömür Akkor
Ömür Akkor
Yemek Araştırmacısı ve Seyyah
08.10.2020
Örgü Peynirli Sebzeli Yumurta Tarifi
19B Görüntüleme

Protein kaynağı yumurta, her sabah mutlaka tüketilmesi önerilen bir lezzettir. Kahvaltının demirbaşlarından sayılan yumurta her gün rafadan ya da sahanda şeklinde yenilmiyor, değişiklik isteniyor. Kahvaltılık yumurta çeşitleri arasında en çok tercih edilen omlet tarifleri diyebiliriz. Geleneksel ve modern tariflerin sentezi olan omlet çeşitleri, bin bir çeşit malzemeyle genişletilebiliyor. Yumurtalı tarifler, proteini en leziz hallerde almanızı sağlarken diğer yandan yumurtadan tiksinmenizi önlüyor. Özellikle çocuklara yumurta yedirmek için uğraşan ebeveynler, değişik yumurta tarifleri ile işi kolaylaştırıyor. Kısık Ateş, yumurta kategorisinde yumurtalı ekmek tariflerinden yumurta dolmasına kadar envai çeşit tarif hazırlıyor. Kategorimizde hızlı, basit, lezzetli ve hafif yumurtalı tarifler bulabilir, kahvaltı sofralarınızı sağlıklı ve leziz şekilde donatabilirsiniz.
Kahvaltıya Özel Yumurtalı Tarifler
Kahvaltılık yumurta tarifleri birçok kişinin önemsediği bir konu çünkü sabahları güne yumurta gibi değerli bir besinle başlanması gerekiyor. Şeflerimiz de böyle düşündüğü için tavada yumurta tariflerini zenginleştiriyor, onlarca farklı tarif sunuyor. Özel bir beslenmeye sahip kişiler ya da kilo vermeye çalışanlar içinse diyet yumurta tarifleri bulunuyor. Yumurtanın besleyici yönünü artıracak, lezzetini destekleyecek, yumurta kokusundan hoşlanmayanlar için kokusunu bastıracak kahvaltılık tarifler ile her sabah keyifle yumurta yiyebilirsiniz. Kategorimizde örgü peynirli sebzeli yumurta, avokadolu yumurta, bulut omlet, sebzeli frittata, yumurta salatası, kuşkonmazlı yumurta, çılbır, çırpılmış yumurta, yumurta dolması, poşe yumurtalı bruschetta, kavurmalı yumurta gibi yumurtanın değişik hallerini bulabilirsiniz. Şeflerimiz açıklayıcı tarif anlatımı ve tüyolarıyla en leziz yumurtayı pişirmenize yardımcı oluyor. Kısık Ateş’in yumurtalı kahvaltılık tarifleri sabah sofralarını donatmanız için sizleri bekliyor.
Kısık Ateş Şeflerinin Geleneksel ve Modern Tarifleri
Yumurtalı kahvaltılık tarifleri biraz malzeme ve biraz doğru yöntemle doyumsuz bir lezzet sunuyor. Güne başlarken ya da ailecek yapılan keyifli Pazar kahvaltısını hazırlarken sofrada protein kaynağı yumurtayı en iyi formda görmek isteyenler, Kısık Ateş’in yumurta kategorisini ziyaret ediyor. Kısık Ateş, yumurtayı sevdiren tarifleriyle küçükten büyüğe herkesi mest ediyor. Sağlıklı, lezzetli, keyifli kahvaltı sofraları için Kısık Ateş’i ziyaret edin, tariflerimizden yararlanın.