Yumurta

Önce Yeniler
Rafet İnce
Rafet İnce
NG Grup Gastronomi Direktörü
01.03.2022
Yumurtalı Kuşkonmaz
25 Dakika
2 Kişilik
12B Görüntüleme
Gülçin Kaya
Gülçin Kaya
Pınar - Demo Şefi
27.01.2022
Sucuklu Göz Yumurta
15 Dakika
2 Kişilik
6B Görüntüleme
Kısık Ateş
Kısık Ateş
Moderatör
20.01.2022
Yumurtalı Ekmek
20 Dakika
4-6 Kişilik
9B Görüntüleme
05.03.2021
Kuşkonmazlı Frittata
30 Dakika
2-4 Kişilik
9B Görüntüleme
Alper Tuğrul Ünlütürk
Alper Tuğrul Ünlütürk
Zennup 1844 - Mutfak Koordinatörü
16.11.2020
Soğanlı Pastırmalı Yumurta
13B Görüntüleme
Ömür Akkor
Ömür Akkor
Yemek Araştırmacısı ve Seyyah
15.10.2020
Avokadolu Scramble Yumurta
20 Dakika
2 Kişilik
54B Görüntüleme
Ömür Akkor
Ömür Akkor
Yemek Araştırmacısı ve Seyyah
08.10.2020
Örgü Peynirli Sebzeli Yumurta
11B Görüntüleme
25.08.2020
Sucuklu ve Labneli Bulut Omlet
20B Görüntüleme
07.08.2020
Bulut Omlet
25 Dakika
1 Kişilik
42B Görüntüleme

Protein kaynağı yumurta, her sabah mutlaka tüketilmesi önerilen bir lezzettir. Kahvaltının demirbaşlarından sayılan yumurta her gün rafadan ya da sahanda şeklinde yenilmiyor, değişiklik isteniyor. Kahvaltılık yumurta çeşitleri arasında en çok tercih edilen omlet tarifleri diyebiliriz. Geleneksel ve modern tariflerin sentezi olan omlet çeşitleri, bin bir çeşit malzemeyle genişletilebiliyor. Yumurtalı tarifler, proteini en leziz hallerde almanızı sağlarken diğer yandan yumurtadan tiksinmenizi önlüyor. Özellikle çocuklara yumurta yedirmek için uğraşan ebeveynler, değişik yumurta tarifleri ile işi kolaylaştırıyor. Kısık Ateş, yumurta kategorisinde yumurtalı ekmek tariflerinden yumurta dolmasına kadar envai çeşit tarif hazırlıyor. Kategorimizde hızlı, basit, lezzetli ve hafif yumurtalı tarifler bulabilir, kahvaltı sofralarınızı sağlıklı ve leziz şekilde donatabilirsiniz.
Kahvaltıya Özel Yumurtalı Tarifler
Kahvaltılık yumurta tarifleri birçok kişinin önemsediği bir konu çünkü sabahları güne yumurta gibi değerli bir besinle başlanması gerekiyor. Şeflerimiz de böyle düşündüğü için tavada yumurta tariflerini zenginleştiriyor, onlarca farklı tarif sunuyor. Özel bir beslenmeye sahip kişiler ya da kilo vermeye çalışanlar içinse diyet yumurta tarifleri bulunuyor. Yumurtanın besleyici yönünü artıracak, lezzetini destekleyecek, yumurta kokusundan hoşlanmayanlar için kokusunu bastıracak kahvaltılık tarifler ile her sabah keyifle yumurta yiyebilirsiniz. Kategorimizde örgü peynirli sebzeli yumurta, avokadolu yumurta, bulut omlet, sebzeli frittata, yumurta salatası, kuşkonmazlı yumurta, çılbır, çırpılmış yumurta, yumurta dolması, poşe yumurtalı bruschetta, kavurmalı yumurta gibi yumurtanın değişik hallerini bulabilirsiniz. Şeflerimiz açıklayıcı tarif anlatımı ve tüyolarıyla en leziz yumurtayı pişirmenize yardımcı oluyor. Kısık Ateş’in yumurtalı kahvaltılık tarifleri sabah sofralarını donatmanız için sizleri bekliyor.
Kısık Ateş Şeflerinin Geleneksel ve Modern Tarifleri
Yumurtalı kahvaltılık tarifleri biraz malzeme ve biraz doğru yöntemle doyumsuz bir lezzet sunuyor. Güne başlarken ya da ailecek yapılan keyifli Pazar kahvaltısını hazırlarken sofrada protein kaynağı yumurtayı en iyi formda görmek isteyenler, Kısık Ateş’in yumurta kategorisini ziyaret ediyor. Kısık Ateş, yumurtayı sevdiren tarifleriyle küçükten büyüğe herkesi mest ediyor. Sağlıklı, lezzetli, keyifli kahvaltı sofraları için Kısık Ateş’i ziyaret edin, tariflerimizden yararlanın.